Pon. - Czw. 15.00 - 19.00
tel.:
 
Protetyka stomatologiczna Kraków. Pełny zakres usług w zakresie protetyki stomatologicznej: licówki porcelanowe Kraków
 
Licówki porcelanowe - przebarwione zeby zakwalifikowane do zastosowania licówek celem poprawy estetyki
Zęby sieczne - uszkodzone i z przebarwieniami. Zaplanowano wykonanie estetycznych licówek ceramicznych.

Opracowanie zebów pod licówki porcelanowe
Zęby sieczne opracowane pod licówki. Usunięto cienką warstwę szkliwa.

Licówki porcelanowe na modelu roboczym
Licówki porcelanowe widoczne od strony językowej - umieszczone na modelu gipsowym podczas obróbki w laboratorium.

Osadzone licówki porcelanowe
Licówki porcelanowe na zębach siecznych

Licówki porcelanowe (laminaty)

Podstawowe informacje

Licówka porcelanowa jest cienką płytka porcelanową, którą przykleja się na zęby przednie w celu poprawy ich kształtu i estetyki. Możliwa jest przez to zmiana kolorystyki zęba na którym osadzona jest licówka porcelanowa. W niektórych przypadkach zastępuje ona konieczność wykonania korony przez co ogranicza się w znacznym stopniu szlifowanie zębów. Proponuje Państwu licówki wykonane w technologii IPS Empress II opracowane przez firmę Ivoclar Vivadent Liechtenstein. Licówki wykonywane są w renomowanym laboratorium techniki dentystycznej prowadzonym przesz inż. Adama Majewskiego.

Kiedy stosuje się licówki?

Dzięki licówkom ceramicznym możesz pozbyć się nieestetycznych szpar między zębami, przebarwień czy innych zniekształceń w budowie przednich zębów (odłamanie brzegów siecznych, starte brzegi sieczne, erozje, nieestetyczne wypełnienia - plomby). Nie można zastosować licówek jeśli żeby są zbyt krótkie, nastąpiło znaczne zniszczenie szkliwa oraz wtedy kiedy pacjenci zaciskają i zgrzytają zębami, ponieważ może do doprowadzić do uszkodzenia osadzonych licówek. W takiej sytuacji zazwyczaj stosuje się korony ceramiczne.

Jak wygląda zabieg wykonania licówki?

Przygotowania zęba do przyklejenia licówki polega na delikatnym zebraniu warstwy szkliwa zęba na którym ma być osadzona licówka. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym przez co jest całkowicie bezbolesny. Głębokość preparacje sięga maksymalnie od 0, 3 do 0,7 mm. Na wizycie podczas której lekarz opracowuje ząb, pobierany jest również wycisk na bazie którego w laboratorium wykonane będą licówki. Lekarz zabezpieczy Twoje zęby odpowiednimi czasowymi licówkami wykonanymi z kompozytu - dzięki czemu do momentu przyklejenia licówek na następnej wizycie Twoje żeby będą w pełni zabezpieczone i estetyczne. Istotne jest również podczas tej pierwszej wizyty aby dobrać odpowiedni kolor licówek.

Podczas kolejnej wizyty lekarz kontroluje wykonane w laboratorium licówki oraz przystępuje do ich przyklejenia na Twoich zębach. Przyklejenie licówki zapewniają odpowiednie cementy kompozytowe o wysokiej transparencji - tak aby zapewnić idealną estetykę.

Cena licówek cennik - ile kosztuje licówka porcelanowa?

Licówka porcelanowa wykonanana w technologii Empress kosztuje 900 zł

Mam już licówki i co dalej?

W dzisiejszych czasach stomatologia estetyczna dysponuje licówkami porcelanowymi o bardzo długim okresie trwałości, gdzie ryzyko ich odpadnięcia jest minimalne a barwa nie zmienia się wraz z upływem czasu. Trwałość licówek ceramicznych jest także uzależniona od pielęgnacji zębów i dziąseł, od jakości własnego uzębienia i od sposobu w jaki dba się o założone licówki ceramiczne.

Lekarz Ci udzieli wszystkich niezbędnych informacji dotyczących pielęgnacji licówek ceramicznych. Podstawową zasadą jest dokładna higiena jamy ustnej, podczas której zostaje usunięty wszelki osad nazębny oraz regularne wizyty kontrolne u Twojego stomatologa. Zazwyczaj w przypadku licówek wizyty kontrolne powinny się odbywać dwa razy w roku.

W naszej praktyce wykonujemy licówki porcelanowe od 10 lat. Stosujemy najnowsze materiały. Licówki porcelanowe Kraków - zapraszamy!

 
 
Projektowanie stron www